24.08.2019 | 18.46 > 18:51

Livingston prati Seltik i Rendžers, nula Aberdina

Fudbaleri Livingstona savladali su Ros Kaunti 4:1 u trećem kolu Premijer lige Škotske i tako se probili na treće mesto tabele.

Ross County FC, Livingston FC

SK

Gosti su u Dingvolu trijumf praktično obezbedili u prvih pola sata, kada su postigli tri pogotka. Poveli su u trećem minutu preko Džona Gatrija, a potom su strelci bili Stiven Loules i Lajdon Dajks. Nadu domaćem timu dao je Ros Stjuart u finišu prvog poluvremena, ali je vrlo brzo posle pauze Džek Stobs postavio konačan rezultat.

Livingston sada ima pet bodova, a ispred njega su samo Seltik i Rendžers sa po šest, a oni svoje utakmice trećeg kola igraju u nedelju.

Pobedu u subotnjim utakmicama ostvario je i Madervel, koji je sa 3:1 savladao Hamilton Akademikal. Golove za goste postigli su Piter Hartli, Lijam Doneli iz penala i Kristofer Long, dok je poraz svog tima ublažio Ros Kaningem sa bele tačke.

Preostale dve utakmice završene su remijima – Hibernijan i Sent Džonston su igrali 2:2, a Kilmarnok i Aberdin bez golova.