14.09.2019 | 18.38 > 18:41

Seltik čuva maksimalni skor, Rendžers ga prati

Fudbaleri Seltika ostvarili su i petu pobedu ove sezone, pošto su sa 1:0 savladali Hamilton Akademikal u petom kolu škotske Premijer lige.

James Forrest

Ian MacNicol/Getty Images

Junak trijumfa branica titule bio je Džejms Forest, koji je u četvrtvom minutu postigao jedini gol pred 5.300 navijača u Hamiltonu.

Seltik na čelu tabele ima 15 bodova, tri više od Rendžersa, dok je Hamilton na osmoj poziciji sa četiri boda.

Rendžers je na svom terenu pobedio Livingston rezultatom 3:1. Izabranici Stivena Džerarda su do trijumfa došli posle preokreta, pošto su gosti poveli iz penala preko Stivena Loulesa u drugom minutu drugog perioda. Izjednačenje je domaćem timu doneo Džejms Tavernije, a potom su usledili golovi Alfreda Morelosa i Brendona Barkera.

U ostalim utakmicama subotnjeg programa, Kilmarnok je sa 2:0 savladao Hibernijan, Ros Kaunti je pobedio Sent Miren 2:1, Madervel je slavio na gostovanju Hartsu 3:2, dok su Aberdin i Sent Džonston igrali 1:1.