Seltik održava prvo mesto, Rendžersi nemilosrdni

U nedelju je završeno šesto kolo škotskog šampionata, a vodeći dvojac je došao do lakih pobeda i ostavio nepromenjeno stanje na čelu tabele. Pored Seltika i Rendžersa slavio je i Harts.

Džermejn Defo

Ian MacNicol/Getty Images

Glazgov Rendžers je na gostovanju u Pertu pobedio Sent Džonston sa 4:0 (0:0), a golove za „Policajce“ koje sa klupe predvodi menadžer Stiven Džerard, redom su postizali Alfredo Morelos, Konor Goldson i dvaput iskusni Džermejn Defo u 88. i 90. minutu.

Seltik je sa 3:1 (1:1) posle preokreta pobedio Kilmarnok, a strelci za zeleno-bele na „Seltik parku“ bili su Eduard dvaput i Kristi, dok je gol za Kilmarnok postigao Brofi u 33. minutu.

Nakon ove pobede Kelta i dalje su na prvome mestu tabele sa maksimalnim učinkom nakon šest mečeva – imaju tri boda više od prvog pratioca i najvećeg rivala Rendžersa.

Harts je u gostima bio bolji od Hiberniana sa 2:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU škotskog Premijeršipa.

Debakl Aberdina u Edinburgu, Madervel treći

Fudbaleri Hibernijana savladali su Aberdin rezultatom 3:0 u utakmici koja je obeležila subotnji program u okviru 17. kola Premijer lige Škotske.

Seltik slavio u 90+2, Rendžers ispustio 2:0

Fudbaleri Seltika pobedili su Hamilton kod kuće u 16. kolu Premijeršipa sa 2:1 i uz remi prvog pratioca Rendžersa usamili se na prvoj poziciji tabele.

Nastavlja se trka: Ubedljive pobede Rendžersa i Seltika

Fudbaleri Rendžersa pobedili su Harts na svom terenu u 15. kolu Premijeršipa sa 5:0 i tako nastavili šampionsku trku sa najvećim rivalom Seltikom, koji je na strani bio bolji od Nots Kauntija rezultatom 4:1.

"Kuva" se u LE, Roma i Porto imaju šansu za prolaz

U četvrtak od 19 časova igralo se deset mečeva petog kola grupne faze Lige Evrope, a ogromne pobede u borbama za plasman u nokaut fazu ostvarile su ekipe Rome, Volgfsburga, Porta i Borusije Mehengladbaha. Gol za pobedu postigao je i Adem Ljajić u dresu Bešiktaša.