Petarda Rendžersa za prvo mesto, poraz Seltika

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Rendžersa sa 5:0 su savladali Hamiltom u osmom kolu škotskog Premijeršipa, čime su se probili na prvu poziciju tabele.

Ekipa Stivena Džerarda dominirala je u svim segmentima igre, pa nije dozvolila rivalu nijedan šut u okvir gola.

Za trijumf tima iz Glazgova najzaslužniji je bio Džermejn Defo koji je postigao het-trik. Upravo je on doneo prednost domaćima već u sedmom minutu. Vođstvo Rendžersa uvećao je potom Konor Goldson, pa se na poluvreme otišlo s rezultatom 2:0.

Borna Barišić je ponovo obradovao domaće navijače u 61, da bi se potom u 63. i 71. u strelce ponofo upisao Defo.

Rendžers je posle kompletiranog osmog kola prvi na tabeli sa 21 bodom, dva više od najvećeg rivala Seltika.

Aktuelni šampion je u nedelju pretrpeo prvi poraz ove sezone u domaćem prvenstvu. Ekipu Nila Lenona iznenadio je Livingston na svom terenu – bilo je 2:0.

Gosti su od 26. minuta imali igrača manje, pošto je Rajan Kristi dobio crveni karton već u 26. minutu. Livingston je to iskoristio tek u drugom poluvremenu. Prvi gol postigao je Robinson u 47, a pobedu domaćih potvrdio je Dajks.

Pogledajte REZULTATE i TABELU škotskog Premijeršipa.