Mark Runnacles, Getty Images Sport

19.10.2019 | 18.15 > 18:17

Seltik deklasirao Ros Kaunti, noći na prvom mestu

Fudbaleri Seltika ubedljivom pobedom protiv Ros Kauntija 6:0 barem do nedelje vratili su se na prvo mesto na tabeli škotske Premijer lige.

Celtic

Mark Runnacles/Getty Images

Aktuelni prvak je deklasirao Ros Kaunti i tako zabeležio prvi trijumf posle dva duela u kojima je remizirao sa Hibernijanom i izgubio opd Livingstona. Seltik je lider sa 22 boda, dok Rendžers ima jedan manje i u nedelju gostuje Hartsu.

Ekipa iz Glazgova povela je u 4. minutu golom Elionusija i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Domaći su u nastavku utakmice, za svega deset minuita deklasirali goste sa severa Škotske. Eduard je u 46. minutu duplirao prednost svog tima, a potom su se redom u strelce upisivali MekGregor, Fontejn (autogol) i Forest, da bi Elionusi u 72. minutu postavio konačnih 6:0.

Madervel je porazom pred svojim navijačima od Aberdina 3:0 izgubio korak sa vodećim tanedmom. Skot u 5. minutu nije iskoristio jedanaesterac za Madervel, a kazna je usledila već u 15. minutu kada je Kosgrou doneo prednost gostima.

MekGin i Viner su u drugom poluvremenu overili četvrti trijumf Aberdina u sezoni, koji sada na četvrtoj poziciji ima bod manje od Madervela.

U preostalim mečevima Kilmanrok je savladao Livingston sa 2:1, Sent Miren je bio bolji od Sent Džonstona 2:0, dok su Hamilton i Hibernijan odigrali 1:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU škotskog Premijeršipa.