Harts zaustavio Džerardove 'policajce'

Fudbaleri Rendžersa više nisu usamljeni na vrhu tabele škotske Premijer lige.

Stiven Džerard

Jan Kruger/Getty Images

'Policajci' su u poslednjoj utakmici devetog kola remirizali sa Hartsom u Edinburgu 1:1 i sada imaju 22 boda, koliko i Seltik, koji je u subotu bio ubedljiv rotiv Ros Kauntija.

Domaći tim poveo je u šestom minutu golom Japanca Riotara Mešina, a konačan rezultat postavljen je 39. minutu. Ekipa Stivena Džerarda izjednačila je pogotkom Kolumbijca Alfreda Morelosa na asistenciju hrvatskog internacionalca Nikole Katića.

Harts je remizirao drugi put u poslednja tri meča, uz jedan poraz, i ostao je u dnu tabele sa svega 7 osvojenih bodova. Iza ekipe iz Edinburga je samo Sent Džonston sa 4 boda.

Rendžers je prekinio seriju od četiri pobede, a u sledećem kolu dočekuje Madervel, dok Harts gostuje Livingstonu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU škotskog Premijeršipa.