02.11.2019 | 17.59 > 18:03

Madervel ne dâ treće mesto, Aberdin ga prati

Fudbaleri Madervela savladali su Livingston rezultatom 2:1 posle preokreta u okviru 12. kola Premijer lige Škotske i tako zadržali treće mesto.

Christopher Long

Ian MacNicol/Getty Images

Sva tri pogotka na „Fir parku“ viđena su u drugom poluvremenu, a domaći tim je poveo Kristofer long golom u 47. minutu. Livingstonu je nadu dao Stiven Loules iz penala na isteku sat vremena igre, ali je sva tri boda Madervelu doneo Alan Kembel pogotkom u 83. minutu.

Posle sedme pobede ove sezone, Madervel na trećem mestu ima 22 boda, šest manje od Seltika i Rendžersa, koji imaju po utakmicu manje. Livingston je na sedmoj poziciji sa 13 bodova.

Aberdin je bio ubedljiv protiv Kilmarnoka 3:0 i nastavio je da prati tri najbolja tima na tabeli. Strelci pred 13.000 navijača bili su Kurtis Mejn, Sem Kosgrouv i Skot Mekena.

Posle takvog raspleta, Aberdin ima 21 bod, dok je Kilmarnok dve pozicije iza sa četiri boda manje.

U jedinoj preostaloj utakmici Hamilton Akademikal i Ros Kaunti su igrali nerešeno 2:2.