09.11.2019 | 18.19

Četiri utakmice – 20 golova u Škotskoj

Na četiri utakmice subotnjeg programa u prvenstvu Škotske postignuto je 20 golova, a najviše je viđeno u pobedi Hartsa nad Sent Mirenom u derbiju začelja rezultatom 5:2.

Austin MacPhee

Ian MacNicol/Getty Images

Gosti su se u Edinburgu sjajno držali do finiša prvog poluvremena, pošto su posle prva dva pogotka Hartsa brzo stizali do izjednačenja. Međutim, posle gola Olivera Bozanića u 42. minutu Sent Miren nije imao šanse, a u nastavku utakmice su usledili i pogoci Džejmija Vokera i Džejka Malrejnija.

Prethodno je Harts poveo preko Stivena Nejsmita u šestom minutu, a izjednačio je Džonatan Obika 15 minuta kasnije. Prednost domaćem timu vratio je autogol Šona Meklohlina, pre gola Danijela Malena na drugoj strani.

Harts je tako došao do druge pobede ove sezone i sada ima 11 bodova na devetom mestu tabele, dok je Sent Miren ostao na poslednjoj poziciji sa osam bodova.

Aberdin je slavio protiv Ros Kauntija 3:1 i tako nastavio da prati vodeći dvojac Seltik i Rendžers. Gosti su do trijumfa na gostovanju u Dingvolu došli posle preokreta, pošto je Ros Kaunti vodio od petog minuta golom Džošue Malina iz penala. Zatim je Aberdin u razmaku od sat vremena postigao tri pogotka, a strelci su bili Najal Mekgin, Rajan Hedžes i Endru Konsidin.

U preostalim utakmicama odigranim u subotu, Kilmarnok i Hamilton Akademikal su igrali 2:2, dok je Hibernijan slavio protiv Sent Džonstona 4:1.