Aberdin se izvukao, Madervel siguran

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Fudbaleri Aberdina savladali su Sent Miren sa 2:1 u 15. kolu škotskog Premijeršipa.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Aberdinu. Timovi su bili ujednačeni, o čemu svedoči i podatak da su imali isto vremena loptu u nogama i dvocifren broj šuteva ka golu rivala.

Aberdin je poveo već u šestom minutu preko Kosgruva. U 23. je izjednačio Obika. Vrlo brzo po početku drugog dela utakmice Mekdžin je doneo prednost domaćima. Mogao je Sent Miren do izjednačenja u 84. minutu, ali Andreu nije iskoristio penal.

Aberdin je na trećem mestu sa osam pobeda i 28 bodova. Sent Miren je pretrpeo drugi poraz zaredom, deseti u sezoni i na 11. je mestu.

Madervel je sa 4:0 pobedio ‘fenjeraša’ Sent Džonston sa 4:0, te tako prekinuo niz od dva poraza.

Hibernian i Kilmarnok su podelili bodove, pošto je meč u Edinburgu završen sa 2:2. Bod gostima doneo je Del Fabro u trećem minutu sudijske nadoknade.

Na utakmici Livingstona i Hamiltona nije bilo golova.