29.12.2019 | 15.35

Pobeda Rendžersa na Seltik parku, prva od 2010. godine

Fudbaleri Rendžersa slavili su u čuvenom Old Firmu sa 2:1 i tako upisali prvu pobedu na Seltik parku od 2010. godine.

Rendžers

Ian MacNicol / Stringer

Rendžers je slavio u 319. Old Firmu i potpuno se vratio u trku za prvaka

Ekipa Stivena Džerarda ostvarila je četvrti trijumf zaredom, te sada ima dva boda i utakmicu manje od lidera na tabeli Seltika, koji je pretrpeo tek drugi poraz u sezoni.

Statistički, domaći su imali više vremena loptu u posedu, ali su timovi imali jednak broj šuteva ka golu rivala.

Seltik će na kraju imati za čime da žali, pošto Kristi nije iskoristio penal u 33. minutu. Najstrožoj kazni prethodio je faul Nikole Katića.

Samo tri minuta kasnije Rendžers je poveo, posle gola Rajana Kenta. Asistent je bio Borna Barišić.

Do kraja prvog dela utakmice Seltik je izjednačio, preko Odsone Eduarda u 41. minutu.

Pobedu ekipi iz Glazgova doneo je u 56. minutu Nikola Katić, koji je odlično reagovao posle kornera u 56. minutu.

Do kraja meča gosti su ostali i sa igračem manje, pošto je u šestom minutu nadoknade Alfredo Morelos dobio drugi žuti karton.