Getty images/Michael Regan

18.01.2020 | 20.32

Seltik preko Partik Tistla do 5. runde FA Kupa

Celtic FC

Fudbaleri Seltika plasirali su se u 5. kolo 135. izdanja škotskog FA Kupa, pobedivši Partik Tistl sa 2:1.

Celtic

Mark Runnacles/Getty Images

U 235. lokalnom derbiju, Seltik je sve vreme diktirao tempo, i od prvog minuta pokazao ambiciju da nastavi niz od 32 meča bez poraza u međusobnm okršajima.

Prvi gol viđen je u 12. minutu, kada je iskusni napadač Li Grifits iskoristio neopreznost protivničke odbrane. Nizale su se šanse pred golom Skota Foksa koji je ipak izlazio kao pobednik u duelima sa napadačima gostiju.

Najbolju šansu ekipa Ijana Mekola imala je u finišu prvog dela igre, kada je bivši napadač Seltika Keni Miler pogodio okvir gola iz neposredne blizine.

U nastavku meča Kelti su očekivano povećali prednost na 2:0, zahvaljujući Kalumu Mekgregoru, koji je bio precizan u 78. minutu.

Do kraja meča domači su uspeli da ublaže poraz golom Stjuarta Banigana sa bele tačke u 93. minutu. Pogotku je prethodila velika greška štopera Kristofera Žulijena, koji je poklonio posed Dariju Zanati, dok je njega na kraju faulirao Džeremi Frimpong.