22.01.2020 | 22.51

Seltik siguran u Kilmarnoku, Defo junak Rendžersa

Fudbaleri Seltika savladali su Kilmarnok rezultatom 3:1 u okviru 22. kola Premijer lige Škotske, dok je Rendžers sa 1:0 bio bolji od Sen Mirena.

Odsonne Edouard

Ian MacNicol/Getty Images

Pred oko 8.000 gledalaca na „Ragbi parku“, gosti su poveli u 25. minutu preko Odsona Eduara, da bi prednost udvostručio Li Grifits u 51. Nike Kabamba je dao nadu domaćinu 15 minuta kasnije, ali je nedugo zatim Kristof Žilijen razrešio sve dileme postavivši konačan rezultat.

S druge strani, prvi pratioci šampiona Škotske i izabranici Stivena Džerarda do trijumfa nad Sent Mirenom na svom „Ajbroksu“ došli su golom Džermejna Defoa u 34. minutu posle asistencije Borne Barišića.

Posle takvog raspleta, Seltik na čelu tabele ima 52 boda, dva više od Rendžersa, koji ima utakmicu manje.

Još dve utakmice završene su rezultatom 1:0 – Livingston je pobedio Sent Džonston, dok je Madervel savladao Aberdin. Hibernijan je sa 2:1 bio bolji od Hamilton Akademikala, a nije bilo golova u duelu Ros Kauntija i Hartsa.