Seltik igrao 26 minuta, Defo zabrinuo Rendžers

Ian MacNicol/Getty Images

U zaostalim mečevima 17. kola Premijer lige Škotske viđene su očekivane pobede vodećeg tandema - Seltik je kao gost po običaju napunio mrežu Sent Džonstona 3:0, dok je gradski rival Glazgov Rendžers savladao Ros Kaunti 2:0.

Sent Džonston je poslednjih godina redovna mušterija Seltika. U februaru prošle godine njegova odbrana primila je pet golova, u oktobru 2018. šest, a u prvom kolu ove sezone čak sedam. Ništa bolje nije bilo ni u sredu veče. Posle samo 26 minuta na semaforu je stajalo 3:0 za zeleno-bele.

Seltik je poveo u šestom minutu, a vodeći gol udarcem glavom postigao je 23-godišnji francuski vezista Olivije Ntšam, bivša nada Mančester Sitija. Asistirao mu je škotski reprezentativac Džejms Forest, koji je u 20. minutu povisio na 2:0, da bi njegov zemljak i reprezentativni kolega Li Grifits samo šest minuta kasnije treći put zatresao mrežu golmana Zandera Klarka.

Gradski rival Rendžers oporavio se od šokantnog poraza na Tajnkasl Parku od poslednjeplasiranog Hartsa (1:2) koji mu je u nedelju naneo prvi poraz posle 16 premijerligaških utakmica (14 pobeda i dva remija). Rendžes je na Ajbroksu ugostio tim Ros Kauntija i rutinski pobedio rezultatom 2:0.

Blistao je tandem najiskusnijih. Veteran i drugi strelac lige, 37-godišnji Džermejn Defo postigao je 13. pogodak u šampionatu na dodavanje Skota Arfilda, da bi na početku drugog poluvremena njih dvojica obrnuli uloge. Sad je Defo bio asistent, a kapiten Kanade strelac.

Da ne bude sve idealno za tim Stivena Džerarda bila je povreda Defoa, koji je u 62. minutu morao da napusti teren i zabrinuo armiju navijača Rendžersa.

Šampion Seltik je ostao na prvom mestu sa 61 bodom iz 23 utakmice, dok je Rendžers drugi sa 56 i jednim susretom manje. Sent Džonson je ostao osmi sa 23, a Ros Kaunti deveti sa bodom manje i utakmicom više.