Seltiku +7, Hamiltonu ne pomaže ni Gogićeva tvrda glava

Christian Cooksey Getty Images

Seltik je preokrenuo protiv domaćeg Hamilton Akademika, koji je rano ostao sa 10 igrača, i na kraju ubedljivo pobedio 4:1 u 24. kolu Premijer lige Škotske.

Seltik je bio apsolutni favorit protiv domaćeg tima, koji se grčevito bori za opstanak, ali je teže došao do bodova nego što to rezultat govori.

U 16. minutu usledio je kraći prekid pošto je defanzivcu Hamiltona Aleksu Gogiću stavljena čalma oko glave, ali je nastavio meč. On je izvukao deblji kraj posle sudara sa saigračem Semom Vudsom. Gogić je sin nekadašnjeg fudbalera niškog Radničkog, Rada, Olimpijakosa, jedno vreme i trenera Crvene zvezde, Siniše Gogića.

Povezano

Desetak minuta kasnije domaći tim je poveo. Do tog trenutka najbolji igrač na terenu Grk Marios Ogkmpoe iskoristio je dobro izveden korner Blera Elstona.

Na trenutak se činilo da bi moglo da se dogodi iznenađenje, ali u 34. minutu domaći tim je ostao sa 10 igrača. Crveni karton je zaradio Džejmi Hamilton zbog povlačenja Lija Grifitsa na samoj ivici kaznenog prostora. Nije bio penal, ali jeste slobodan udarac, majstorski ga je izveo Odson Edouar. Francuz je tim pogotkom povećao prednost na listi strelaca sa 17 golova.

Od tog trenutka Hamilton je bio primoran da grčevito brani rezultat. Iz igre je odmah izašao napadač David Mojo, zamenio ga je defanzivac Šon Vont. Seltik je sa igračem više dodatno pojačao ritam, ali su se fudbaleri Hamiltona odlično branili. Posebno se u defanzivi isticao Aleks Gogić. Međutim, polako se stezao obruč…

Li Grifits je u uvodnim minutima drugog poluvemena pogodio prečku, da bi drugi Francuz u gostujućem timu Kristofer Žolijen 12 minuta pre kraja konačno pronašao put do mreže. Taj gol kao da je potpuno slomio duh domaćih igrača. Ubrzo je Odson Edouar na asistenciju Tima Rogića postigao svoj drugi gol, da bi Džejms Forest u posledjnim trenucima meča postavio konačan rezultat – 4:1.

Seltik sad na čelu tabele ima sedam bodova više i meč više od Rendžersa, dok je Hamilton poslednji sa 18, koliko ima i Harts.