Getty Images/Stuart Franklin

16.02.2020 | 19.37

Seltik bolji od Aberdina, Arfild za pobedu Rendžersa

Fudbaleri Seltika savladali su Aberdin u derbiju 27. kola škotskog Premijeršipa. Ekipa Nila Lenona slavila je u gostima sa 2:1.

Celtic

Ian MacNicol, Getty Images Sport

Seltik je poveo u 10. minutu zahvaljujući golu Kaluma Mekgregora u 10. minutu. Izjednačio je Eš Tajlor u 27.

U drugom delu utakmice konkretniji su bili gosti, pa su pogotkom Kristofera Ajera ponovo poveli u 81. minutu. Na taj način postavljen je konačni rezultat.

Branilac titule zabeležio je sedmu uzastopnu pobedu, 24. ove sezone, te sigurno čuva prvu poziciju. Aberdin je doživeo drugi poraz u poslednja tri meča i treći je na tabeli.

Zahvaljujući golu Skota Arfilda u 59. minutu, Rendžers je na svom terenu savladao Livingston 1:0. Ekipa Stivena Džerarda je druga na tabeli, sa 10 bodova manje od Seltika. Livingston je peti.

Hibernijan je pobedio Kilmarnok u gostima 2:1.