Getty Images

01.08.2020 | 17.50 > 17:56

Pobeda Rendžersa u Aberdinu

Rangers FC

Počela je Premijer liga Škotske i to velikom derbiju. Aberdin je dočekao Rendžers, ali su čuveni Policajci slavili minimalnim rezultatom.

Rangers FC

Andrew Milligan/Pool via Getty Images

Do tri boda ekipa Stivena Džerarda došla je golom Rajana Kenta u 21. minutu. Asistent je bio Morelos. Gosti su potpuno zasluženo došla do gola, pošto je dominirala u prvom poluvremenu, sa 65% poseda, 6:3 u ukupnim šutevima i 3:1 u okvir gola. U drugom delu Rendžersi su bili bliži drugom golu, nego Aberdin izjednačenju. Imali su čak osam šuteva, naspram samo dva Aberdina i nijedan u okvir. Do kraja meča u 86. minutu Aberdin je ostao sa igračem manje, pošto je Konsidin dobio direktan crveni karton. Na kraju velika pobeda Rendžersa, na terenu koji je često umeo da im bude koban u prošlosti.

U preostala tri meča dana Hibernijan je kod kuće savladao Kilmarnok 2:1, a Sent Miren Livingston 1:0, dok su Dandi Junajted i Sent Džonston odigrali nerešeno 1:1.