Getty Images/Stuart Franklin

08.08.2020 | 18.34 > 18:37

Het-trik Nisbeta za novo slavlje Hibernijana

Fudbaleri Hibernijana pobedili su Livingston na strani, u drugom kolu škotskog Premijeršipa, rezultatom 4:1 i upisali novi trijumf u sezoni.

Da će tri boda pripasti gostima znalo se već posle prvog poluvremena, kad je Hibernijan vodio sa 3:0, a najveće zasluge za slavlje idu strelcu het-trika Kevinu Nisbetu.

Mladi Škot (23) tresao je mrežu Livingstona u 24, 37. i iz penala 88. minutu, da bi četvrti gol za Hibernijan dao Dodži u 41. minutu.

Za domaće je precizan bio Dajks iz penala u 60.

Hibernijan je lider sa 6 bodova. Livingston 11. bez poena.

Ros Kaunti je golom Mekaja u 76. minutu savladao Hamilton na strani sa 1:0, dok je istim rezultatom Dandi Junajted slavio u Madervelu.

Pogodan na Fir parku da je Rejnolds u 52. minutu.