Rendžers ne staje: Nova tri gola za 3/3

Ian MacNicol/Getty Images

Odigrana su tri meča trećeg kola škotske Premijer lige. Glazgov Rendžersi nastavljaju sa odličnim partijama i došli su do treće pobede pošto su savladali kod kuće Sent Džonston 3:0.

Policajci su do vođstva došli u 21. minutu pogotkom Barišića. Do poluvremena uspeli su da dupliraju vođstvo pošto je u drugom minutu nadoknade gol postigao Kent, na asistenciju Barišića. Do konačnih 3:0 ekipa Stivena Džerarda došla je u 49. minutu pogotkom Ariba. Ovom pobedom Rendžers se izjednačio na prvom mestu sa Hibernijanom, ali ima bolju gol razliku (7:0, naspram 7:2). Sent Džonston je deveti sa samo bodom, ali i utakmicom manje.

Glavni rival i šampion Seltik nije igrao svoju utakmicu pošto je odložena zbog situacije sa koronavirusom. U preostala dva meča Madervel i Livingston odigrali su 2:2, a isti rezultat je bio u meču Ros Kaunti – Kilmarnok.