Getty Images/Stuart Franklin

15.08.2020 | 20.22 > 20:23

Preokret Dandi Junajteda i Sent Džonstona, nula lidera

Fudbaleri Dandi Junajteda pobedili su Ros Kaunti na strani, u okviru četvrtog kola Premijeršipa, rezultatom 2:1.

Škotska

Alex Livesey Getty Images Sport

Škotska

Trijumf gostiju stigao je posle preokreta, pošto je Ros Kaunti poveo golom Donaldsona u 29. minutu.

U nastavku je Junajted zaigrao bolje i preko Pouleta u 40. i Klarka u 79. došao do tri boda.

Dva tima sad imaju po sedam poena i zauzimaju treće i četvrto mesto.

Lider šampionata Hibernijan remizirao je kod kuće sa Madervelom bez golova i došao do 10. boda u sezoni. Madervel je deveti sa dva.

Sent Miren je savladao Hamilton kao gost sa 1:0, golom Obike, a za dobar učinak gostujućih sastava pobrinuo se i Sent Džonston, koji je sa 2:1 pobedio Kilmarnok.

Šibola je doveo Kilmarnok do prednosti u 61. minutu, ali je Milen dva minuta kasnije dobio crveni karton i to je sve promenilo.

Gosti su pogocima Voterspuna u 85. i O'Halorana u 90+4. slavili.