Seltik siguran, prvi poraz Hibernijana u sezoni

Celtic FC

Dva duela šestog kola odigrana su u nedelju u Premijer ligi Škotske. Seltik i Aberdin upisali su po tri boda.

Ian MacNicol Getty Images Sport

Fudbaleri Seltika su u svom četvrtom meču ove sezone nastavili ligaški niz bez poraza i savladali Madervel 3:0.

Seltik je poveo u 40. minutu golom Foresta, a na drugi gol se čekalo do 74. minuta kada je precizan bio Ajeti. Ajeti je u igru ušao samo tri minuta ranije.

Konačan rezultat postavio je Đulijen u drugom minutu nadoknade.

Seltik iz četiri odigrana meča ima deset bodova, Madervel je odigrao šest i ima svega dva boda.

Aberdin je u svom četvrtom meču nadigrao Hibernijan kome je ovo prvi poraz u šest odigranih mečeva.

Jedini gol na ovoj utakmici postigao je Ferguson sa bele tačke u 39. minutu.

Hibernijan je nakon četiri pobede i jednog remija doživeo prvi poraz, Aberdin iz četiri meča ima devet bodova.