12.09.2020 | 17.56 > 18:05

Favoriti ubedljivi u Škotskoj

Rendžers vodeći tim na tabeli i Seltik branilac titule, ostvarili su ubedljive trijumfe u sedmom kolu Premijer lige Škotske. Rezultatom 4:0, Rendžeri su bili bolji od Dandi junajteda, dok je Seltik na gostovanju savladao Ros Kaunti 5:0.

Scott Arfield

Ian MacNicol/Getty Images

Na „Ajbroksu“ golove za domaći tim dali su u prvom poluvremenu Kent i Tavernije. Šesti trijumf potvrdili su Kemar Ruf i Skot Arfild. Zanimljivo je da u dosadašnjem delu šampionata, Rendžers nije primio nijedan gol.

Posle bolnog ispadanja iz kvalifikacija za Ligu šampiona od Ferencvaroša, Seltik se raspucao na domaćoj sceni. Mrežu golmana Lejdloua pogađali su Eduard i Ajeti u prvom poluvremenu, odnosno Dafi, Ajer i Klimala u drugih 45 minuta.

Neočekivan poraz od Aberdina u prošlom kolu, nije poremetio Hibernijan. Tim iz Edinburga je savladao Sent Miren u gostima 3:0, golovima Nizbeta, Njuela i Bojla.

U ostalim mečevima Aberdin je golom Mekkroija u 16. minutu bio bolji od Kilmarnoka 1:0. Istim rezultatom Madervel je pobedio Sent Džonston. Mrežu je pogodio Kempbel u četvrtom minutu. U duelu Livingstona i Hamiltona gosti su bili bolji 2:1 posle preokreta. Precizan za domaće već u prvom minutu bio je Pitman, ali su u drugom delu bodove Hamiltonu doneli Templton i Munro.

Rendžers na čelu tabele ima 19 bodova. Prati ga Hibernijan sa tri boda zaostatka. Seltik je treći sa 13, ali i sa dva meča manje.