Getty images/Michael Regan

16.09.2020 | 22.34

Seltik preokretom do pete pobede u sezoni

Celtic FC

Seltik je duelu šestog kola škotske Premijer lige savladao Sent Miren nakon preokreta sa 2:1 i zabeležio peti trijumf u sezoni.

Celtic

Mark Runnacles/Getty Images

Domaći Sent Miren poveo je već u trećem minutu preko Lija Irvina.

Aktuelni šampion uspeva da se oporavi od početnog šoka i golom Šejna Dafija stiže do izjednačenja u 21. minutu.

Seltik je poveo 15 minuta kasnije, kada je gol postigao Džejms Forest.

Gosti su mogli praktično da potvrde trijumf 15 minuta pre kraja, ali je Edoar promašio penal.

Prvi na tabeli PL je Rendžers koji ima tri boda više i utakmicu više od Seltika.

Seltik uz rame Rendžersu

Seltik se makar na jedan dan izjednačio sa Rendžersom na tabeli škotske Premijer lige. Kelti su u osmom kolu bili bolji od Livingstona 3:2 i sada imaju 19 bodova kao i njihov najveći rival, koga u nedelju očekuje meč na gostovanju protiv Hibernijana.

Ko su Zvezdini potencijali rivali u baražu za LE?

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u plej-of za Ligu šampiona, a u petak će saznati ime protivnika u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Favoriti ubedljivi u Škotskoj

Rendžers vodeći tim na tabeli i Seltik branilac titule, ostvarili su ubedljive trijumfe u sedmom kolu Premijer lige Škotske. Rezultatom 4:0, Rendžeri su bili bolji od Dandi junajteda, dok je Seltik na gostovanju savladao Ros Kaunti 5:0.

Škoti testiraju: Dve utakmice za vikend pred navijačima

Vlada Škotske odobrila je da se dva duela Premijer lige predstojećeg vikenda igraju pred navijačima.