Dave Thompson/Getty Images

19.09.2020 | 17.49 > 17:56

Seltik uz rame Rendžersu

Seltik se makar na jedan dan izjednačio sa Rendžersom na tabeli škotske Premijer lige. Kelti su u osmom kolu bili bolji od Livingstona 3:2 i sada imaju 19 bodova kao i njihov najveći rival, koga u nedelju očekuje meč na gostovanju protiv Hibernijana.

Ryan Christie

Ian MacNicol/Getty Images

Livingston je odlično otvorio meč protiv aktuelnog šampiona. Golom Holta iz penala u 16 minutu stigli su do prednosti. Međutim, samo sedam minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:1. Za domaće su pogodili Mekgregor i Kristi u 20. i 23. minutu. Trijumf je potvrdio Ajeti u sedmom minutu nastavka, a konačan rezultat 3:2 postavio je Serano u finišu meča.

Posle tri vezana poraza, slavio je Dandi junajted. Bili su bolji od Sent Mirena 2:1. Strelci su bili Šankland u 33. i Sporl u 52. minutu. Za goste je pogodio Konoli u 64. minutu. Sent Miren je meč završio sa deset igrača, jer je isključen Tejt.

Istim rezultatom okončan je duel Kilmarnoka i Hamiltona. Po gol je viđen u prvih 18 minuta. Za domaće je pogodio Kiti, za goste Odofin. Tri boda Kilmarnoku doneo je Kabamba, iako su od 23. minuta igrali sa fudbalerom manje zbog isključenja Brofija.

Čast gostujućih ekipa spasio je Ros Kaunti. Golom Vigursa u 42. minutu trijumfovali su protiv Sent Džonstona.