Bingo Madervila, skok Dandija

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Fudbaleri Madervila pobedili su, kao gosti, Livingston (2:0) u 12. kolu škotskog Premijeršipa i vinuli se na sedmo mesto.

Pobednik je odlučen u prvom poluvremenu. Golovima Langa u 22. i Vota u 45. minutu, Madervil je rešio dileme i ostavio domaći tim na desetom mestu, u konkurenciji 12 klubova.

U drugoj utakmici dana, Dandi Junajted bio je uspešniji od Ros Kauntija (2:1). Dvostruki strelac, Nikolas Klark, u 19. i 52. minutu, nagestio je trijumf domaćina. Na suprotnoj strani bio je precizan Oliver Šou za gol utehe gostujućem timu.

Dandi Junajted je peti sa 16 bodova, osmoplasirani Ros Kaunti zaostaje dva koraka. Lidersku poziciju i dalje drži Glazgov Rendžers, sa 32 boda, šest više ispred drugoplasiranog Seltika.