22.11.2020 | 14.59 > 15:08

Rendžers sa četiri gola ispratio Aberdin

Rangers FC

Rendžers nastavlja da dominira u šampionatu Škotske. U meču 15. kola savladali su kao domaćini Aberdin 4:0 i povećali prednost u odnosu na najvećeg rivala Seltik.

Kemar Roofe

REUTERS/Russell Cheyne

Za domaće je prvi pogodio Kent u 15. minutiu, a konačan ishog prvog poluvremena postavio je Ruf u 29. Sav posao su okončali na startu drugog dela. Arfild je u 49.minut postigao gol za 3:0, a konačan skor postavio je Tavernije iz penala u 53. minut.

Rendžerima je ovo sedma vezana pobeda u šampionatu. U dosadašnjih 15 kola imaju 13 trijumfa i samo dva remija uz impresivnu gol razliku 41:3. Izabranici Stivena Džerara su sakupili 41 bod, čak 11 više od Seltika, koji ima dva meča manje.

Naredni protivnik Rendžersa u škotskom Premijeršipu biće Ros Kaunti, kome gostuju 6. decembra.