NK Maribor/Facebook

21.05.2017 | 18.09

Slovenija: Borba za Evropu dostiže kulminaciju

Završeno je pretposlednje kolo slovenačke Prve lige, a od ranije je poznato da je šampion Maribor. Oni su u 35. kolu sezone remizirali 1:1 sa ekipom Radomlja. Pobedu je zabeležila Gorica koja je sa 1:0 savladala Olimpiju.

Markos Tavares

You Tube

Radomlje je protiv Maribora došlo u vođstvo u 53. minutu golom Marka Nunića, a izjednačio je Brazilac Markos Tavares u 67. minutu.

Maribor će opet igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, a za dva mesta koje vode u kvalifikacije za Ligu Evrope bore se tri tima – Olimpija, Gorica i Domžale.

Trenutno su u najboljoj poziciji tim iz prestonice i Gorica koji kolo pre kraja imaju po bod više od Domžala. Upravo ta dva tima igrala su meč u Gorici i domaćin je slavio sa 1:0.

Strelac gola bio je Bede Osuži u 20. minutu.

Domžale je propustio veliku priliku pošto je na gostovanju Aluminiju remizirao bez golova.

Pred poslednje kolo Olimpija je drugoplasirana, a upravo je Gorica treća sa istim brojem bodova, dok Domžale ima bod manje i u poslednjem kolu će pokušati da se plasira u Evropu.

Rudar je odigrao nerešeno sa Celjem na gostovanju 1:1, a strelac za tim iz Velenja bio je Kamerunac Džon Meri. Celje je izjednačilo u sudijskoj nadoknadi vremena golom Portugalca Lupete. Oba tima su na sredini tabele, bezbedna od ispadanja u niži rang, ali bez šansu da se uključe u borbu za evropska takmičenja.

Rudar je veliki deo meča igrao sa igračem manje, pošto je u 13. minutu isključen Darko Zec.

Krško i Koper igrali su nerešeno 1:1 u Krškom, a domaćina je u vođstvo doveo Martin Kramarić u 32. minutu. Koper je izjednačio autogolom Krajcera u 55. minutu i postavio konačan rezultat.

Pogledajte REZULTATE i TABELU slovenačke Prve lige.