U subotu je počela nova sezona fudbalskog šampionata Slovenije, a uspešan je bio branilac titule Maribor.

Maribor

Izvor: Getty Images/EuroFootball

Maribor

Aktuelni šampion na svom terenu je savladao Aluminij rezultatom 1:0.

Gol za pobedu postigao je vezista Aleks Pihler u 50. minutu. Novi prvoligaš Ankaran Hrvatini igrao je bez golova na svom terenu sa Triglavom.

Preostala tri duela prvog kola igraju se u nedelju.

LŠ: Bešiktaš kao prvi iz grupe u osminu finala!

Remijem sa Portom u petom kolu grupne faze Lige Šampiona (1:1), Bešiktaš je obezbedio prvo mesto u grupi G, dok je Maribor na gostovanju Spartaku u Moskvi osvojio bod pogotkom u poslednjem minutu meča.

EX-YU: Superliga "pobedila" samu sebe u Subotici

Šampionati u zemljama bivše SFR Jugoslavije nastavljeni su posle reprezentativnih akcija. I ovoga puta bilo je mnogo zanimljivih dešavanja, od kojih se posebno izdvajaju cirkus u Subotici, četiri gola Boaćija i Husref Musemić, koji je postao najuspešniji trener u istoriji Sarajeva.

Maribor slavio u najvećem slovenačkom derbiju

U prvom duelu 16. kola Prve lige Slovenije, snage su odmerili dva najtrofejnija kluba u zemlji, Maribor i Olmipija.

EX-YU: Partizan i penali 6 u 5, Hajduk bez trenera

Kolo pred odlazak na poslednju reprezentativnu pauzu ove godine u ligama bivše SFR Jugoslavije obeležili su brojni događaji. Od fer-pleja ili promašaja sezone u BiH, preko šestog penala u pet mečeva za Partizan i gola Pešića iz ofsajda u Srbiji, do smene trenera Hajduka Žoana Karilja u Hrvatskoj.