Zmajčeki siloviti, novi poraz Gorice

Ex-Yu lige 30. jul 201721:51 > 21:53
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Olimpije slavili su na svom stadionu protiv Aluminija rezultatom 4:0 u trećem kolu slovenačke Prve lige. U preostala dva meča dana Celje je bio bolji kao domaćin protiv Gorice 1:0, dok je Domžale kao gost savladao Ankaran Hrvatini posle preokreta 3:1.

Olimpija igra sjajno od starta sezone. Posle trijumfa nad Celjem i Goricom, tim iz Ljubljane upisao nova tri boda i sa devet ukupno deli prvo mesto sa najvećim rivalom Mariborom.

Goste je u uvodnim minutima meča ‘načeo’ Goran Brkić, golom u osmom minutu. U 15. je posle pogotka Kenana Bajrića bilo 2:0, a četiri minuta kasnije, kada je strelac bio Isah Abas, pobednik je bio rešen.
Konačan rezultat postavio je Nik Kapun u 64. minutu.

U duelu timova su doživela poraze u uvodna dva kola Celje je došao do pobede protiv Gorice, a strelac jedinog pogotka bio je Hrvat Lovro Cvek u 55. minutu. Gorica je posle tri kola jedini tim u ligi koji nije osvojio ni bod.

Čast gostiju u nedeljnom programu odbranile su Domžale. Početak meča nije obećavao takav ishod, pošto je Ankaran došao u vođstvo preko Mihovila Klapana u petom minutu. Rezultat je poravnao Lovro Bizjak u 40, a već na startu drugog dela, u 47. minutu tvorac preokreta bio je Luka Volarić. Strelac trećeg gola za goste bio je Jan Repas u 61. minutu.

Domžale u četvrtak očekuje revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Frajburga. U prvom meču u Nemačkoj bilo je 1:0 za bundesligaša.