Maribor protutnjao kroz Koper uz „peticu“

Ex-Yu lige 6. avg 201722:24 > 22:27
Getty Images/EuroFootball

Fudbaleri Maribora slavili su na gostovanju protiv ekipe Ankarana Hrvatinija sa 5:1 i zadržali maksimalni učinak nakon četiri kola, dok su u drugom meču četvrtog kola slovenačke Prve lige u nedelju Domžale i Gorica remizirali 1:1.

Maribor je načeo mrežu protivnika iz Kopera već u drugom minutu susreta golom 19-godišnjeg Martina Kramariča, a u 36. minutu vođstvo je duplirao Aleks Pihler.

U drugom poluvremenu nastavila se katastrofa Ankarana jer je Dino Hotič posle dve asistencije u prvom poluvremenu konačno i sam zatresao mrežu protivnika u 56. minutu. Ankaran je uspeo da postigne počasni pogodak u 64. minutu preko Kidriča, ali potom su usledila još dva gola gostiju.

Markos Tavares je u 81. minutu, samo 300 sekundi pošto je ušao u igru dao gol, a konačnih 5:1 postavio je igrač domaćih Raul Delgado autogolom u 90. minutu.

Nakon nove pobede Maribor je na prvom mestu sa 12 bodova iz četiri kola, a mislima su okrenuti duelu sa ekipom Hapoela Ber Ševe u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

U drugom meču odigranom u nedelju ekipa Domžala, koja je bila domaćin, i Gorica su igrali 1:1.

Gosti su poveli u 52. minutu golom Nigerijca Donatusa Edafea, ali je sedam minuta kasnije hrvatski vezista Petar Franjić doneo bod domaćinu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU slovenačke Prve lige.