Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 14.03.2018 | 18:06

Kanonade Celja i Olimpije

U sredu su u slovenačkom fudbalskom prvenstvu odigrane dve utakmice 23. kola, a ubedljive pobede su ostvarili fudbaleri Celja i Olimpije.

Noga i lopta

Izvor: Getty Images

Celje je na svom terenu pobedilo Triglav sa 5:2. Pišek nije bio siguran sa bele tačke u 16. minutu za Celje, ali je odmah nakon toga strelac bio Pungaršek, dok su do kraja meča pogađali Pečnik u 45+1, Lupeta u 73, Džinić u 76. i Predragovič u 90+3. minutu.

Dvostruki strelac za Triglav bio je Poplatnik u 18. i 32. minutu.

Celje je pobedilo treći put u nizu, a na petom mestu na tabeli ima 33 boda. Triglav je pretposlednji, deveti sa 14 bodova.

U drugom meču dana Olimpija je na stadionu "Stožice" nadigrala Rudar sa 4:0. Strelci za Zmajeve su bili Benko u 30, Alveš u 49. sa penala, Miškić u 75. i Vombergar u 90+1. minutu. Tim iz Velenja je od 74. minuta igrao sa desetoricom, jer je srpski defanzivac Ivan Vasiljević dobio direktan crveni karton.

Olimpija je pobedila peti put u nizu, te je i dalje prva na tabeli sa 55 bodova. Rudar je četvrti sa 33 boda.