Zahovič za preokret Maribora, Celje pobedilo Domžale

Ex-Yu lige 28. apr 201820:56 > 20:59
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Maribora pobedili su Triglav rezultatom 2:1 u 29. kolu slovenačkog prvenstva i nastavili da prate Olimpiji u borbi za titulu.

Sva tri gola na toj utakmici postignuta su u prvom poluvremenu, a Triglav je poveo preko Mateja Poplatnika u 24. minutu. Potom je usledio preokret Maribora, koji je predvodio Luka Zahović, postigavši dva gola za šest minuta – u 31. i 36.

Maribor posle petog trijumfa zaredom ima 64 boda na drugom mestu tabele, isto kao i vodeća Olimpija, koja ima utakmicu manje. Triglav je na samom začelju ostao na 16 bodova.

U derbiju kola, Celje je pobedilo Domžale sa 2:1 i napravio veliko iznenađenje. Strelci za domaći tim bili su Rudi Požeg u 29. i Lovro Cvek u 41. minutu, a poraz Domžala ublažio je Šamar Nikolson u 65.

Domžale su sigurne na trećem mestu tabele, ali su ostale bez šanse da ugroze Maribor, pošto imaju 59 bodova. Celje je na petoj poziciji sa 43 boda.

U jedinoj preostaloj utakmici, Ankaran je iznenadio Rudar sa 3:2, a svi golovi viđeni su u prvih 45 minuta. Strelci su redom za domaći tim bili Vedran Gerc, Tim Vodeb i Felipe Silva u 9, 21. i 29. minutu, a zatim su Milan Tučić i Dominik Radić u samom finišu poluvremena primakli svoj tim, pre nego što su u nastavku mreže mirovale.