Zmajevi uz dramu sa penala do titule prvaka Slovenije

Ex-Yu lige 27. maj 201817:59 > 18:20
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Fudbaleri Olimpije su osvojili drugu titulu šampiona Slovenije u istoriji kluba posle novog formiranja pošto su u poslednjem kolu uspeli da osvoje preko potreban bod u Domžalama (1:1).

Poslednje kolo šampionata Slovenije je donelo veliku dramu iz koje je kao pobednik izašla Olimpija, kojoj je bio potreban bod za osvajanje prvenstva.

U trci je bio i Maribor, koji je sa rutinskih 2:0 pobedio Goricu na svom terenu golovima Tavaresa u 20. i Vršića u 22. minutu. Maribor je tako došao do 80 bodova na tabeli, pa se gledalo šta će biti u Domžalama, gde su domaći poveli u 67. minutu golom Lovra Bizjaka.

U tom momentu Olimpija je bila na 79 bodova i morala je da izjednači ili pobedi, kako bi došla do titule. U prilog joj je išao i bolji međusobni skor sa Mariborom.

Spas i titula je stigla u 81. minutu kada je Rok Kronaveter bio siguran sa penala za Olimpiju i tako postavio konačnih 1:1. Prethodno je u šesnaestercu Domžala oboren Austrijanac Stefan Savić, koji je na teren sa klupe ušao tri minuta ranije.

Usledilo je veliko slavlje navijača Olimpije, koji su potom uleteli na teren, pa je sudija Damir Skomina bio prinuđen da prekine meč, koji se posle deset minuta nastavio, ali nije bilo promene rezultata.

Ostali rezultati: Ankaran – Aluminij 2:1 (2:0), Krško – Celje 0:1 (0:1), Rudar – Triglav 0:1 (0:0).

Olimpija će igrati u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, dok će Maribor i Domžale u prvu rundu kvalifikacije Lige Evrope. U niži rang ide Ankaran, dok će Triglav u baraž.