Kraj Lintine serije – Mariboru veliki derbi Slovenije

Ex-Yu lige 19. avg 201822:47 > 22:51
SK

Fudbaleri Maribora ubedljivo su na stadionu "Stožice" u Ljubljani pobedili Olimpiju sa 3:0 u derbiju 5. kola prvenstva Slovenije.

Gosti su poveli golom Mlakara u 26. minutu, Dervišević je 49. povisio na 2:0, a konačnih 3:0 posvatio je Hotić u 70. minutu.

Ljubljančani su u nadoknadi vremena prvog poluvremena imali priliku da izjednače, ali Kronaveret nije realizovao jedanaesterac.

Ekipi srpskog trenera Akleksandra Linte ovo je prvi neuspeh posle tri uzastopna prijumfa u prvenstvu i kvalifikacijama za Ligu Evrope, a utoliko je teži jer Maribor već posle pet kola ima osam bodova više od „zmajčeka“.

ND Gorica je nalela drugi poraz Domžalama u šampionatu (1:0), dok je Krško sa igračem manje izdržao i upisao tri boda na gostovanju Muri.

Maribor je lider sa 13 bodova, dok po 9 imaju Domžale i Aluminij.

Pogledajte sve REZULTATE i STRELCE, kao i TABELU.