Fudbal 15.09.2018 | 22:28 > 22:32

Maribor polako beži rivalima

Fudbaleri Maribora pobedili su Krško rezultatom 2:0 u okviru osmog kola prvenstva Slovenije i tako povećali prednost u odnosu na pratioce.

Krško, Maribor

sport klub

Vicešampion Slovenije je do trijumfa došao golovima Dina Hotića i Jana Mlakara u razmaku od četiri minuta. Hotić je doveo goste u vođstvo u 56. minutu, a Mlakar je postavio konačan rezultat u 59.

Krško je, inače, od 78. minuta igralo sa igračem manje, pošto je Leo Ejup zaradio dva žuta kartona.

Maribor sada ima 20 bodova na čelu tabele, sedam više od Aluminija i Gorice, koji su igrali bez golova u subotu. U jedinom preostalom meču dana, fudbaleri Celja su pobedili Rudar u gostima 1:0, a junak tog trijumfa bio je Mitja Lotrič, koji je postigao jedini gol na utakmici u desetom minutu.