Tijanić srušio Olimpiju, Maribor na +10

Ex-Yu lige 9. mar 201919:11 > 19:13
Printscreen

Dva duela u subotu su odigrana u Prvoj ligi Slovenije, a Maribor se nakon toga odvojio na 10 bodova prednosti u odnosu na Olimpiju koja je poražena na gostovanju Triglavu.

Koliko god da je Olimpija uspevala da drži priključak u odnosu na Maribor, sada će to biti malo teže jer je tim iz Ljubljane poražen na gostovanju Triglavu koji je slavio sa 2:1.

Olimpija je u svoju korist rešila prvo poluvreme golom Šuljića u 28. minutu, a nakon što je Savić u 59. minutu promašio penal bilo je jasno da gostima neće biti lako u ovom duelu.

Domaći su napadali, a to im se isplatilo u 88. minutu kada su sa bele tačke došli do izjednačenja, a zatim i do kompletnog preokreta u petom minutu nadoknade. Oba gola postigao je David Tijanić.

Maribor je u drugom meču dana pred svojim navijačima sa 2:1 slavio protiv Gorice.

Sa dva brza gola na početku drugog poluvremena Maribor je poveo sa, ispostavilo se, nedostižnih 2:0. Strelci su bili Taveres i Zahović.

Gorica je do kraja samo uspela da ublaži poraz golom Kotnika u 75. minutu.