Olimpija sigurna u Domažalama, Mariboru samo bod

Ex-Yu lige 30. mar 201922:18 > 22:23
SK

Fudbaleri Olimpije savladali su Domžale u derbiju 24. kola slovenačkog prvenstva rezultatom 3:1 i povećali prednost na drugom mestu tabele.

Ljubljančane je u vođstvo doveo Mario Jurčević u 29. minutu, a 20 minuta kasnije Goran Brkić je duplirao prednost. Amedej Vetrih je dao nadu domaćinu u 55. minutu, ali je sve dileme otklonio Stefan Savić u samom finišu postavivši konačan rezultat.

Olimpija na drugom mestu tabele ima 46 bodova, osam manje od vodećeg Maribora, dok su Domžale treće sa 34 boda.

Ostale utakmice subotnjeg programa završene su podelom bodova – Maribor i Celje su igrali 1:1, a Rudar i Gorica 2:2.

Na stadionu „Ljudski vrt“, domaći tim je u vođstvo doveo Gregor Bajde, ali je Celje do boda stiglo preko Žana Benedičiča osam minuta pre kraja susreta.

Gorica je, zanimljivo, do izjednačenja stigla takođe u 82. minutu, golom Adela Halilovića. Gosti iz Nove Gorice su vodili od 18. minuta, kada je strelac bio Semir Smajlagić, ali je Rudar napravio preokret golovima Leona Črnčiča i Žige Škofleka u razmaku od deset minuta.