Pobeda Domžala u borbi za LE, Krško u nevolji

Ex-Yu lige 22. apr 201921:38 > 21:42
Sport Klub Printscreen

U ponedeljak je kompletirano 28. kolo slovenačkog šampionata, a u poslednjem meču runde ekipa Domžala je na stadionu Matije Gupca u Krškom slavila 2:1.

Praktično su tri minuta bila potrebna gostima da dođu do tri bitna boda u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope – prvo je Amedej Vertrih u 34. minutu doveo goste u vođstvo na asistenciju iskusnog Senijada Ibričića, a u 37. minutu bilo je 2:1. Gol je postigao napadač sa Jamajke Šamar Nikolson, a Vetrih je ovoga puta bio asistent.

U nastavku je domaćin uspeo tek da prepolovi prednost Domžala i tako postavi konačnih 1:2 – strelac je bio Hrvat Marin Perić u 56. minutu.

Nakon pobede Domžale su treće sa 43 boda, tri više od četvrtoplasiranog Celja, a Krško je na dnu tabele sa 20 poena – devet manje od Rudara iz Velenja koji je van ugrožene zone, pa se može reču da su šanse da Krško opstane u ligi minimalne.

U narednom kolu Domžale gostuju Rudaru u Velenju, dok Krško ide u prestonicu Olimpiji.

U subotu je Maribor 20. pobedom u sezoni povećao prednost na čelu tabele na velikih 12 bodova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU slovenačkog šampionata.