David Ramos, Getty Images

12.05.2019 | 18.01 > 18:04

Celje i dalje sanja Evropu

NK Celje

Fudbaleri Celja ubedljivo su pobedili Triglav u poslednjoj utakmici 32. kola prvenstva Slovenije - 3:0.

Gosti su četvrti na tabeli sa 47 bodova i u preostala četiri kola pokušaće da stignu Domžale koje je na poziciji koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Vodeći gol za Celje postigao je Vizinger u 28. minutu, a sedam minuta kasnije prednost je duplirao Zaletel. Konačan rezultat postavio je Pungaršek u 69. minutu.

Tim iz Kranja je osmi sa 32 boda, odnosno dva više od Gorice i jasno je da će se do poslednjeg minuta voditi borba da se izbegne pozicija koja vodi u baraž za opstanak.

Ljubljanska Olimpija je u subotu ubedljivo slavila u Mariboru i domaćem timu je odložila proslavu titule, dok je iz lige ispala ekipa Krška.