15.05.2019 | 22.24 > 22:28

Maribor u Celju overio 15. titulu

Fudbaleri Maribora osvojili su 15. titulu šampiona Slovenije, a 16. u istoriji, pobedom na gostovanju Celju u 33. kolu prvenstva rezultatom 3:1.

BIG Maribor, Ljudski vrt

NK Maribor/Facebook

‚Ljubičasti“ su do trijumfa došli posle preokreta u poslednjih petnaestak minuta, pošto je domaći tim vodio od osmog minuta golom Darija Vizingera. Izjednačenje je usledilo tek u 74. minutu, kada je strelac bio Jasmin Mešanović, a pobedu Mariboru doneli su Jan Mlakar i Dino Hotič golovima u 83. i 84. minutu.

Pred poslednja tri kola šampionata, Maribor ima nedostižnih 11 bodova prednosti u odnosu na Olimpiju, koja je iznenađujuće poražena od Domžala 4:1. Gosti su poveli već u drugom minutu autogolom Vitlijsa Maksimenka, a strelci preostalih golova za pobednički tim bili su Amedej Vetrih, Slobodan Vuk i Šamar Nikolson, dok je jedini pogodak za Ljubljančane postigao Rok Kronaveter.

U jedinoj preostaloj utakmici dana, Mura je slavila protiv Aluminija 1:0 golom Nina Koutera u 75. minutu.