Getty Images/Stuart Franklin

13.07.2019 | 22.23 > 22:26

Senzacija na startu prvenstva Slovenije

Fudbaleri Triglava napravili su prvorazredno iznenađenje na startu prvenstva Slovenije pošto su na stadionu Ljudski vrt u Mariboru savladali aktuelnog šampiona sa 2:1.

Prednost gostima doneo je David Tijanič u 22. minutu. Iako su izabranici trenera Darka Milaniča imali nekoliko prilika za izjednačenje, u 85. minutu Egzon Krijeziju je ekipi Triglava doneo dva gola prednosti.

Tri minuta kasnije, Jasmin Mešanović je vratio nadu da bi Maribor mogao do boda, ali su do kraja mreže mirovale.

Prvaka Slovenije u sredu očekuje revanš meč u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv islandskog Valura, nakon pobede Ljubičastih u prvoj utakmici - 2:0. Strelci za goste bili su Nikola Leko u 24. i Luka Štor u 27. minutu.

U drugoj utakmici odigranoj u nedelju Aluminij je u gostima bio bolji od novajlije u ligi Tabor Sežane 2:0. Str