Pobeda Olimpije, Celje brojalo do pet protiv Domžala

Ex-Yu lige 11. avg 201922:38 > 22:40
Printscreen

Dva duela petog kola Prve lige Slovenije odigrana su u nedelju, a u oba su slavile gostujuće ekipe.

Olimpija je nastavila seriju bez poraza u novom šampionatu i upisala četvrtu pobedu na gostovanju Rudaru. Slavio je tim iz Ljubljane 3:0.

Olimpija je povela u devetom minutu golom Menala, a na 2:0 je u finišu prvog poluvremena sa bele tačke povisio Vukušić.

Za konačnih 3:0 pogodio je Čekići, još jednom sa bele tačke.

U drugom duelu Celje je kao gost savladalo Domžale 5:3.

Za nešto više od pola sata igre u prvom poluvremenu Celje je vodili 3:0 golovima Vizingera, Lotrića i Kerina.

Kerin je u 58. minutu pogodio za 4:0, a onda je usledila ofanziva Domžala. Od 61. do 75. minuta domaći su postigli tri gola. Prvo je pogodio Podlogar da bi zatim Ibričić postigao dva gola, od čega jedan sa bele tačke.

Za konačnih 5:3 Vizinger se još jednom upisao u listu strelaca u trećem minutu nadoknade.