Remi Olimpije i Mure u derbiju kola

Olimpija i Mura igrali su nerešeno 1:1 u derbiju sedmog kola slovenačke lige.

Stožice, Olimpija

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Gosti su poveli golom Luke Šušnjare u 53. minutu, da bi u 66. minutu Tomislav Tomić doneo bod ekipi iz Ljubljane.

Strelac pogotka za Muru Šušnjara, isključen je u 77.  minutu, pošto je dobio drugi žuti karton.

Olimpija je prva na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Aluminij, dok je Mura na trećem mestu sa 12 bodova.

Aluminij u ponedeljak igra u gostima protiv Domžala i ima priliku da se odvoji na prvom mestu.

Kup Slovenije: Šok u Ljubljani, Olimpija ispala!

Ljubljanska Olimpija, branilac trofeja u slovenačkom kupu, ove sezone je ispala iz tog takmičenja u osmini finala, pošto je bolji od nje bio Rudar sa 1:0.

Olimpiju gol razlika postavila na prvo mesto

U nedelju je kompletirano deveto kolo Prve lige Slovenije. Na prvom mestu ostaje Aluminij i pored poraza jer je Olimpija remizirala sa Celjem.

Mura odolela, Domžale i dalje na dnu

U zaostalom meču trećeg kola slovenačkog šampionata Domžale i Mura odigrali su bez golova, što je domaćina ostavilo na samom dnu tabele.

Vukušić junak Olimpije na gostovanju Sežani

Ekipa Olimpije iz Ljubljane slavila na gostovanju protiv Tabora iz Sežane u osmom kolu prve lige Slovenije.