Kup Slovenije: Maribor ispao od drugoligaša!

Ex-Yu lige 18. sep 201918:58 > 19:04
Michael Regan/Getty Images

Šampion Slovenije Maribor ispao je iz tamošnjeg kupa u osmini finala, pošto je bolji od njega bio Koper rezultatom 3:2.

Koper, koji se ove sezone takmiči u drugoj ligi, stigao je do prednosti na Bonifika stadionu već u devetom minutu pogotkom Dareta Vršiča iz slobodnog udarca.

Mariborčani su nakon toga imali terensku inicijativu, a rezultatsko poravnanje doneo je Andrej Kortnik u nadoknadi prvog poluvremena.

Nastavak utakmice doneo je mnogo sadržajniji fudbal. Koper je do novog vođstva došao preko Žana Bešira u 63, da bi 11 minuta kasnije svojim drugim golom iz slobodnog udarca Vršić povisio na 3:1.

Tada je reagovao trener Ljiljana Darko Milanič i ekspresno napravio tri izmene, na terenu su se našli Kronaveter, Zahovič i Tavares, za poptunu ofanzivu gostiju u poslednjih 15 minuta.

Upravo je Kronaveter naterao Bešira da postigne autogol u 80. minutu, tako da je ostalo dovoljno vremena da Maribor izbori produžetke, međutim, junak Kopera bio je golman Primož Bužan.

Bužan je u poslednjim sekundama odbranio šut Markosa Tavaresa iz neposredne blizine i doneo svom timu veliki trijumf.

Posle Nafte i Radomlja, Koper je postao treći predstavnik druge lige u četvrtini finala slovenačkog kupa.

Tamo će se naći i Aluminij, Mura i Domžale. Aluminij je pobedio Tabor sa 1:0, Mura je bila bolja od Triglava 3:1, a Domžale od Brda 3:0.