Getty Images/Stuart Franklin

19.09.2019 | 18.30 > 18:32

Kup Slovenije: Šok u Ljubljani, Olimpija ispala!

Ljubljanska Olimpija, branilac trofeja u slovenačkom kupu, ove sezone je ispala iz tog takmičenja u osmini finala, pošto je bolji od nje bio Rudar sa 1:0.

Ekipa iz Velenja je do velikog trijumfa na stadionu Stožice došla golom Damjan Trifkovića u 79. minutu. Kapiten Rudara je šutirao sa 20 metara fantastično i poslao loptu u gornji levi ugao Orbanićevog gola.

Zmajčeki su do kraja ostali sa devetoricom igrača, pošto je u 86. crveni karton dobio Erik Boaći zbog oštrog starta, a zatim je u 90. isključen i Luka Menalo usled prekršaja i prigovora sudiji Merniku.

Olimpija ima za čim da žali u ovoj utakmici, naročito zbog prilika u prvom poluvremenu koje su propuštali Menalo, Vukušić, Savić i Kregar.

Menalo je i u drugom delu imao sjajnu šansu za pogodak, ali je pogodio prečku.

Ispadanjem Olimpije znači da će trofej Kupa Slovenije dobiti novog vlasnika, a zanimljivo da je pre Ljubljančana u osmini finala ispao i Maribor, prošlogodišnji finalista.