22.09.2019 | 22.11 > 22:13

Olimpiji gradski derbi i vrh tabele sa Aluminijom

U nedelju su se u slovenačkoj Prvoj ligi igrala četiri meča desetog kola, a Olimpija se u derbiju Ljubljane pobedom nad Bravom izjednačila na čelu tabele sa Aluminijom. Bodove su još osvojili Domžale, Maribor i Mura.

Stožice, Olimpija

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Domžale su bile bolje od Rudara u Velenju 3:2 (3:0) – Rudar je i dalje na poslednjem mestu tabele nakon novog poraza, dok je ekipa Domžala nakon druge uzastopne pobede van opazne zone sa 10 bodova.

Golove za pobedničku ekipu postigli su Slobodan Vuk u 11. i 36. minutu i Sapinen u 34, dok je nemir u ekipu Domžala u finišu meča uneo Dominik Radić golovima u 87. i 90+1. minutu iz penala.

Maribor je u Kranju na stadionu Stanko Mlakar pobedio Triglav sa 3:1 (1:0), a poveli su gosti u 40. minutu preko Pihlera. Izjednačio je Tijanić u 55. minutu, a pobedu gostima doneli su Zahovič u 60. i Mešanović u 83.

Maribor nakon četvrte uzastopne pobede ima 18 bodova i na četvrtom je mestu, a u narednom kolu dočekuje poslednjeplasirani Rudar.

Olimpija je kod kuće bila bolja od Brava sa 3:1 (3:0), a do trijumfa na Stožicama domaći su došli pogocima Endrija Čekićija, Stefana Savića i Anta Vukušića. Arafat Mensa iz Gane doneo je gostima jedini gol u 78. minutu i postavio konačan rezultat.

U subotu je Aluminij ostao na prvom mestu tabele pobedom nad Tabor Sežanom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU slovenačke Prve lige.