Ubedljive pobede Olimpije i Maribora

Ex-Yu lige 25. sep 201922:18 > 22:22
Printscreen

U sredu su u Prvoj ligi Slovenije odigrana tri meča, a pobede su slavili Olimpija i Maribor.

Na utakmici 11. kola, favorizovana Olimpija nadigrala je Domžale u gostima sa 4:1 i sačuvala lidersku poziciju na tabeli

Seriju golova otvorio je Stefan Savić u 16. minutu nakon asistencije Menala petom. Rezultatski egal domaćinu doneo je tinejdžer Tamar Svetlin u 29, međutim samo tri minuta kasnije Endri Čekići vratio je prednost Zmajevima. U nastavku meča Savić je povećao na 3:1 u 61. minutu, dok u 74. rezervista gostiju Žusi Lupeta u maniru Zlatana Ibrahimovića postavlja konačan rezultat.

Drugim uzastopnim trijumfom u šampionatu Olimpija je podigla samopouzdanje pred derbi sa Mariborom koji je na programu u subotu. Utakmicu pratite na SK2 od 17h.

Maribor je sa pet golova sa svog terena ispratio Rudar. Het – trik je za šestu pobedu Maribora postigao Kronaveter, a mrežu Rudara tresli su i Vancas i Hotić.

U duelu Brava i Mure bilo je 3:3.