28.09.2019 | 19.01

Fatalna greška golmana, Maribor dobio derbi u nadoknadi

Fudbaleri Maribora pobedili su Olimpiju u Ljubljani 4:2 (2:1) u derbiju 12. kola Prve lige Slovenije.

Maribor

SK

Gosti su već u ranoj fazi meča imali dva gola prednosti. U prvom minutu Luka Zahovič je na asistenciju Dina Hotiča doveo svoj tim u vođstvo, a isti igrač bio je asistent i u 16. minutu kada je Kronaveter poslao loptu glavom u gol, uz lošu reakciju golmana Vidmara.

Nisu se domaći predavali, u 32. minutu su smanjili zaostatak kada je Menalo sa peterca zakucao loptu u gol na dodavanje Tomića sa leve strane. U 53. minutu Vukušić je promašio penal, ali je natrčao na loptu i izjednačio rezultat.

Maribor je imao više prilika i činilo se da će žaliti za njima, ali u 93. minutu gosti ipak stižu do trijumfa – Kronaveter je u 93. minutu iskoristio kardinalnu grešku golmana Vidmara koji je izgubio kontrolu nad povratnom loptom i direktno omogućio gol rivalu.

Sport klub

Definitivni nokaut Olimpija je doživela u 95. minutu pogotkom Rudija Požeg Vancaša.

Maribor i Olimpija sada dele prvo mesto na tabeli sa po 24 boda.