David Ramos, Getty Images

29.09.2019 | 19.26 > 19:28

Sežana prekinula seriju poraza, Sikimić strelac

NK Rudar Velenje

Fudbaleri Tabor Sežane pobedili su Bravo 3:1 u 12. kolu Prve lige Slovenije, dok su Rudar i Triglav podelili bodove - 1:1.

Predrag Sikimić

FK Crvena zvezda

Tabor Sežana je prekulina niz od četiri meča bez pobede i golovima Predraga Sikimića u 50, Leona Severa u 59. i Luisa Bongonguija u 73. minutu stigli do četvrtg trijumfa. Jedini gol za goste postigao je Milan Đajić u nadoknadi vremena.

Rudar je u Velenju vodio pogotkom Mića Kuzmanovića u 28. minutu, a Dominik Radić u 71. minutu nije realizovao jedanaesterac. Kazna je usledila u poslednjim trenucima utakmice kada je izjednačio Egzon Krieziu.

Tabor Sežana je šesta sa 13 bodova, Bravo ima jedan manje, triglav je pretposlednji sa 10, dok je Rudar na začelju sa 5 bodova.