Olimpija je nakon 13. kola sa dva boda više od Maribora i Aluminija čeka novu reprezentativnu pauzu.

Triglav, Olimpija

Printscreen

U nededlju je komplatirano 13. kolo Prve lige Slovenije, a pobede su slavili Olimpija i Aluminij.

Olimpija je rezultatom 3:2 slavila na gostovanju Triglavu i preuzela prvu poziciju na tabeli sa dva boda više od Maribora i Aluminija.

Morali su igrači iz Ljubljane da naprave veliki preokret kako bi slavili protiv Triglava. Domači su poveli sa bele tačke u desetom minutu kada je precizan bio Majcen.

U 49. minutu ja bilo 2:0, a strelac je bio Petrić.

Lupata je postigao dva brza gola, u 67. i 69. minutu za izjednačenje, a važnu pobedu Olimpiji donosi Vukušić u 78. minutu.

I Aluminij je do pobede došao kao gost i nakon preokreta savladavši Rudar 2:1.

Domaći su do vođstva došli autogolom Pantalona u 23. minutu, a preokret su kreirali Pećnik u 64. i Klepač u 69. minutu.