Olimpija protiv Rudara brojala do šest

Tri meča 14. kola Prve lige Slovenije odigrana su u subotu. Olimpija je bila ubedljiva, pobedu je slavilo i Celje, a Mura i Triglav igrali su nerešeno.

Olimpija, Rudar

Printscreen

Olimpija je u Ljubljani sa velikih 6:0 savladala Rudar i upisala devetu pobedu u sezoni.

Goeladu je u četvrtom minutu otvorio Knežević, nadovezao se Vukušić sa dva gola, a Boaći je pogodio za 4:0 pre isteka prvog poluvremena.

Savić je dodao peti gol, a Čekići je u 89. stavio tačku na ovaj meč.

Celje je bilo bolje od Domžala 2:1, a Mura i Triglav igrali su 2:2.

Tabelu pogledajte ovde.

Olimpija se trijumfom vratila na prvo mesto

Olimpija iz Ljubljane se vratila na lidersku poziciju u slovenačkoj ligi, savladavši Tabor Sežanu sa 2:0.

Maribor "surov" za prvo mesto, goleada u Velenju

U subotu su na programu bila dva meča 17. kola slovenačke Prve lige – Maribor je ubedljivo slavio protiv Domžala, a Rudar i Celje su remizirali sa čak 3:3.

Mura bolja od Olimpije u derbiju kola

Mura je nanela treći poraz u sezoni ekipi Olimpije, slavivši na svom terenu sa 3:1.

Pobede Olimpije i Maribora, tim iz Ljubljane na +5

Tri meča 15. kola odigrana su u Prvoj ligi Slovenije u subotu. Pobede su slavili domaćini - Olimpija, Maribor i Triglav.